ГРОМАДСЬКА СПІЛКА «ЕНЕРГЕТИЧНИЙ СОЮЗ»

PUBLIC ASSOCIATION «ENERGY UNION»

Повторне звернення до НКРЕКП та АМКУ що до проби НЕК «Укренерго» вирішувати питання дефіциту коштів за рахунок постачальників електричної енергії

Вважаємо неприпустимим подальші спроби НЕК «Укренерго» вирішувати питання дефіциту коштів за рахунок постачальників електричної енергії, тому керуючись п.п.9, 14 ч. 3. ст. 6, ст.77 Закону України «Про ринок електричної енергії»

ГРОМАДСЬКА СПІЛКА “ЕНЕРГЕТИЧНИЙ СОЮЗ” повторно звертається до НКРЕКП та АМКУ та закликає:

1. Вирішити спір, що виник на ринку електричної енергії між СВБ та НЕК «УКРЕНЕРГО» щодо відповідності нормам законодавства дій ОСП, а саме правомірності виставлення СВБ платіжних документів по субрахунку UA-1 за «Послугу з підтримки діяльності субрахунку UA-1».

2. Забезпечити дотримання НЕК «УКРЕНЕРГО» Закону України «Про ринок електричної енергії», Правил ринку, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 14 березня 2018 року № 307, та Договорів про врегулювання небалансів електричної енергії, в редакції що відповідатиме періоду формування платіжного документу по субрахунку UA-1, в процесі формування та виставляння платіжних документів по субрахунку UA-1.

3. Анулювати присвоєння статусу «Переддефолтний» СВБ, яким присвоєно такий статус через несплату неправомірного рахунку, оскільки вимога щодо сплати зазначеної послуги перебуває поза межами правового поля, не породжує юридичних наслідків та не є підставою для застосування негативних наслідків для СВБ за п. 1.7.1. Правил ринку, а саме: набуття статусу «Переддефолтний».

4. Зобов’язати АР терміново відкликати рахунки на оплату Послуг від 30.06.2020 та Повернути кошти учасникам ринку, які вже сплатили такі рахунки.

5. АМКУ, як органу, що повинен здійснювати державний контроль за монополіями та забезпечити рівні конкурентні умови діяльності для всіх учасників ринку, перевірити дії НЕК «УКРЕНЕРГО» на відповідність нормам чинного законодавства та провести відповідний аналіз Правил ринку на відповідність вимогам антимонопольного законодавства.

6. Прийняти рішення щодо здійснення міжнародного аудиту ПрАТ «НЕК «УКРЕНЕРГО» за результатами діяльності першого року роботи нового ринку електричної енергії.

ГРОМАДСЬКА СПІЛКА «ЕНЕРГЕТИЧНИЙ СОЮЗ»
PUBLIC ASSOCIATION «ENERGY UNION»
2020

Scroll to Top