8 жовтня, Громадська спілка «Енергетичний союз» провела круглий стіл на тему «Виклики енергетичного ринку».

8 жовтня, Громадська спілка «Енергетичний союз» провела круглий стіл на тему «Виклики енергетичного ринку». Зустріч відбулася онлайн на платформі Zoom.

На заході були присутні члени спілки – постачальники за вільними цінами, постачальники універсальних послуг, трейдери, виробники та споживачі енергоресурсів, а також запрошені спікери.

Із вітальним словом до учасників круглого столу звернувся Богдан Волчок, член президії Федерації роботодавців України, генеральний директор «СКФ Україна».

Перша панель, що була присвячена рейтингові постачальників електричної енергії, розпочалася з виступу Богдана Серебреннікова, менеджера з аналітичної діяльності DiXi Group і керівника продуктів – рейтингів постачальників електроенергії і газу. Спікер презентував індикатори, за якими формується рейтинг постачальників електричної енергії, його ключові завдання, джерела, якими послуговуються експерти DiXi Group під час оцінювання учасників ринку, та багато іншого.

Пан Богдан зазначив, що наразі постачальники універсальних послуг демонструють ліпші результати ніж постачальники за вільними цінами, проте розрив між ними постійно скорочується. Також він підкреслив, що індикатори, за якими оцінюються учасники рейтингу, визначені на підставі українського законодавства та найкращих європейських практик. До того ж, спікер надав постачальним компаніям рекомендації, що допоможуть їм покращити свої місця у рейтингу.

Півгодинна промова пана Богдана викликала жваву дискусію членів спілки, які мали запитання щодо формування рейтингу та методології оцінювання його учасників. Ті, хто не встиг, поставити запитання, можуть це зробити, надіславши листа на нашу електронну пошту: energy.union.info@gmail.com.

Друга панель стосувалася торгівлі електричною енергією на організованих майданчиках.

Першим спікером цієї частини круглого столу став аналітик «Української енергетичної біржі» Олексій Кривенко. На сьогодні саме УЕБ є єдиним майданчиком, де відбувається купівля і продаж електроенергії за двосторонніми договорами.

Пан Олексій розповів про правила проведення електронних аукціонів на платформі «Української енергетичної біржі», принципи роботи торгової системи, а також про види й методологію розрахунку індексів, що формуються на УЕБ.

Наступним учасником другої панелі став заступник директора з комерційних питань ДП «Оператор ринку» Андрій Чайчевський, який виступив із промовою щодо роботи ринку «на добу наперед» й внутрішньодобового ринку. Його виступ стосувався частки цих сегментів у загальному обсягу торгівлі на ринку електричної енергії; продуктів, що торгуються на РДН і ВДР, та порядку оплати платежів.

Крім того, спікер підкреслив, що важливим чинником, який сприяє ефективній роботі компанії, є стандартизація – продуктів, договорів та індексів.

Також пан Андрій поділився планами ДП «Оператор ринку» стосовно організації на цьому майданчику торгівлі електроенергією за двосторонніми договорами. За його словами, така торгівля розпочнеться на початку весни.

Враховуючи виклики, що сьогодні супроводжують впровадження ринку електричної енергії в України, зокрема організацію торгівлі, учасники круглого столу обговорили також європейський досвід у вирішенні цього питання.

До розмови долучився Кшиштоф Рогульскі, експерт з функціонування енергетичних ринків. Він описав основні правила, за якими відбувається торгівля за двосторонніми договорами у Європі. У процесі розгортання дискусії пан Кшиштоф також розповів про взаємозалежність цін, що формуються на різних сегментах ринку електричної енергії.

Активну участь в обговоренні тем, порушених під час онлайн-зустрічі, взяли представники компаній-членів спілки. Висловлюємо подяку за конструктивні коментарі, запитання та доповнення Василеві Кошелюку, Олексієві Луніну, Василеві Гончаруку, Володимирові Крупку, Дмитрові Сидорову та всім присутнім.

Оскільки не вдалося обговорити всі питання, що хвилюють членів ГС «Енергетичний союз», голова спілки Ольга Тагієва ухвалила рішення про продовження дискусії. Отож чекаємо від учасників круглого столу на пропозиції щодо нових тем для обговорення.

Scroll to Top