Через маніпуляції з ПДВ втрачаються гроші, призначені на закупівлю електроенергії ПУПами– Тагієва Ольга голова Громадської спілки «Енергетичний Союз».

ДП «Гарантований покупець» в останній банківський день місяця, 30 листопада, направило три авансові платежі для постачальників універсальних послуг за грудень, що призвело до втрати отриманої суми на 20% через нарахування податку на додану вартість. Про це повідомила Ольга Тагієва, голова Громадської спілки «Енергетичний Союз», під час круглого столу «Проблемні питання ринку електричної енергії».

«В останній банківський день місяця «Гарантований Покупець» відправив три авансові платежі на грудень, − повідомила Ольга Тагієва, голова Громадської спілки «Енергетичний Союз». – Всі, хто думають, що їх буде достатньо на закупівлю електричної енергії, мають зрозуміти, що 20% просто втрачено. Їх не вистачить постачальникам універсальної послуги на закупівлю найдорожчих піків електроенергії. При цьому не вистачить грошей заплатити оператору за розподіл, обленерго залишаться знову з боргами, а касові розриви, на жаль, не зменшаться цією передоплатою».

Зокрема, голова Громадської спілки наголосила, що ПУПи роблять закупівлю електричної енергії наперед.

«Тоді зробіть дзеркальні договори – зробіть, щоб постачальники платили оператору розподілу через 60 днів після того, як з ними розрахується населення», − запропонувала вона.

Директор «Волиньелектрозбут» (Група Tolk) Дмитро Іванов зазначив, що неодноразово публічно звертав увагу на недоліки моделі нового ПСО, які призводять до касових розривів. Він звернувся з пропозицією про внесення змін до типового договору з «Гарантованим Покупцем», щоб кошти за послугу з доступності населення до електричної енергії вносились на рахунок 2600.

«Треба унеможливити ситуацію, яка склалась на початку грудня, коли платіж від 1 грудня від «Гарантованого Покупця» до постачальника був зарахований банком 30 листопада. Це призвело до втрати отриманої суми на 20% через нарахування податків. Банк, зарахувавши платіж 30-м числом, тим самим підняв наші податкові зобов’язання, грубо кажучи, на 100 тисяч гривень», – заявив під час свого виступу Дмитро Іванов.

https://expro.com.ua/novini/cherez-manpulyac-z-pdv-vtrachayutsya-grosh-priznachen-na-zakupvlyu-elektroenerg-pupami-tagva-?fbclid=iwar1iw6fsvhiwt6z8sjqibvgo70oamndpw6kkqaso9fswuhp_xa6-8ooqifq

Догори