Рік роботи Громадської Спілки «Енергетичний Союз»!

У 2019 році відбувся запуск нової моделі енергетичного ринку. На той час нормативно-правова база не була адаптована до сьогоднішніх реалій та містила багато суперечностей, що і стало реальною причиною створення 5 травня 2020 року нашого об’єднання.

Вітаю ВСІХ учасників енергетичного ринку із цією подією!

Ми змогли разом за такий непростий рік роботи провести чимало вебінарів, круглих столів, низку онлайн- та офлайн-конференцій, а також організувати навчання. Громадська спілка була ініціатором робочих зустрічей в НКРЕКП, Антимонопольному комітеті, НЕК “Укренерго”.

І ми не просто провели зустрічі чи наради, а змогли досягти порозуміння в підході до багатьох нормативних документів, що стосуються роботи енергетичного ринку.

Ми висвітлювали питання щодо роботи балансуючого ринку, ринку “на добу наперед”, внутрішньодобового ринку та ринку двосторонніх договорів, робили професійні зауваження щодо низького рівня автоматизації комерційного обліку енергоресурсів та необхідності впровадження профілювання.

Ми комплексно підходили до всіх проблемних питань та оперативно реагували на нові виклики, що виникали в ході роботи нового ринку, й пропонували заходи щодо їхнього вирішення.

Поглиблене вивчення проблемних питань роботи цих ринків дозволило нам зробити висновок, що насамперед варто звернути увагу на недосконалий механізм балансуючого ринку. Оскільки чинна модель балансування характеризується відмінністю принципів фізичної та технічної роботи енергосистеми від засад комерційних операцій торгового ринку, вона спотворює дані, вводить в оману учасників балансуючого ринку України та призводить до некоректних економічних результатів.

Друге важливе питання, яке нам довелося відстоювати, стосувалося того, що чимало представників органів влади та енергетичних «експертів» намагалися виставити постачальників і трейдерів коренем зла на ринку електроенергії, застосовуючи до опису їхньої діяльності поняття «торгівля повітрям». Хоча більшість із тих, хто казав про «торгівлю повітрям», навіть не розуміли, про що йдеться. Адже купівлю та продаж електричної енергії на ринку двосторонніх договорів, ринку «на добу наперед» і внутрішньодобовому ринку фактично можна назвати «торгівлею повітрям», оскільки торгівельні операції здійснюються за товар, який тільки контрактується.

У цьому питанні ми змогли захистити своє законне право на здійснення ліцензійної підприємницької діяльності щодо постачання електричної енергії споживачеві та роботи трейдерів на енергетичному ринку.

Третє та найвагоміше наше досягнення – це відміна виставлених рахунків щодо підтримки рахунку UA-1! Це мільярди гривень, що не лягли тягарем на плечі наших електропостачальників. І це показник нашої сили та професійного розуміння ринкових відносин в новій моделі роботи енергетичного ринку.

Метою діяльності спілки є створення спільної платформи для співпраці учасників енергетичного ринку України задля забезпечення найбільш сприятливих умов ведення бізнесу!

На прохання членів спілки та задля поліпшення їхньої комунікації з європейськими партнерами ми впровадили проєкт — навчання англійської мови для наших членів. Наразі тривають два курси: «Базова англійська» та «Ділова англійська».

Тож, за підсумками року маємо чим пишатися.

Ми об’єднали учасників енергетичного ринку в незалежну експертну спілку!

Сьогодні хочу подякувати всім за неоціненний інтелектуальний вклад в розвиток нашої організації, за час, проведений на наших заходах, за ваші ідеї та пропозиції, за ваше вміння бути разом і захищати свої права!

Особливу подяку висловлюю пану Кшиштофу Рогульському за розвиток нашого об’єднання. За те, що він свій багаторічний досвід роботи в енергетичному секторі та накопичені знання передає нам, навчає, підказує – і це все заради удосконалення нормативно-правової бази, подальшого розвитку енергетики України та інтеграції українських енергетичних ринків до ринків Європейського Союзу!

Шановні колеги!

Запрошуємо і Вас приєднатися до нашої діяльності, стати членом ГС “ЕНЕРГЕТИЧНИЙ СОЮЗ” та розвиватися, вчитися й працювати разом з метою сприяння сталому розвиткові енергетичної галузі України за принципами прозорості та конкурентності!

Scroll to Top