ПСО для експортерів.

Кожного разу коли з’являється «шедевравльний» документ, постанова чи наказ , дуже прикро розуміти що той хто написав цей документ, дійсно вірить що написано за європейськими принципами прозорості та недискримінації ?

І в умовах війни це ПСО за Постановою № 775 має сенс? Всі компанії-експортери, які експортують електричну енергію до країн ЄС, мають платити 80% від свого прибутку до ДП «Гарантований Покупець»….

Може сенс є в затвердженому отриманні 80% відсотків на які всі чомусь розраховують, але де логіка?

Експортер повинен віддати різницю між ринком РДН країни куди експортується електрична енергія та Ринком РДН України. В нас дві невідомі цифри. Хтось розуміє яка буде ціна РДН на європейському ринку, та яка ціна РДН буде на нашому ринку?

Скільки потрібно ГАРПОКУ коштів для перекриття касового розриву щодо ПСО по населенню?

Скільки всього буде експортовано кВт годин, та скільки мінімально потрібно отримати коштів для того щоб постачальникам універсальної послуги було достатньо грошей?

І ще купа коректних питань до некоректної постанови, але одне потрібно задати – якщо не вистачить цих коштів де взяти кошти для ПУП?

А якщо буде більше ніж потрібно, то зменшиться фінансове навантаження щодо ПСО?

ГарПок – зобов’язується надавати замовнику послуги із забезпечення безпеки постачання електричної енергії за напрямом безперебійного функціонування ринку електричної енергії відповідно до Правил про безпеку постачання електричної енергії, затверджених Міненерго (далі — послуги), а замовник зобов’язується отримувати надані постачальником послуги та оплачувати їх вартість на умовах та в порядку, визначеному цим договором та Положенням про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії, що здійснюють операції з експорту електричної енергії, для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії протягом дії воєнного стану, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 7 липня 2022 р. № 775 – стільки зайвих слів – ГарПок виконує функцію касира, повинен зібрати “дань в розмірі 80% “.. Тільки в нього буде шалений прибуток і він повинен податки в держбюджет платити, тому 80% щось не те, розуміємо що всі 98%,(зараз перерахують), а там ще і внесок на регулювання постачальник повинен врахувати, вартість кредитних коштів….ну ви зрозуміли – ПРОЗОРИЙ, КОНКУРЕНТНИЙ РИНОК!

Scroll to Top