ПСО для експортерів електроенергії не вирішить проблеми дефіциту коштів для ПУП – Ольга Тагієва.

Доходи, які будуть отримані державою від запровадження спеціальних обов’язків для експортерів електроенергії, не вирішать фінансові проблеми постачальників універсальної послуги, сумарний борг перед якими у цьому році може сягати 20-21 млрд грн.

Таку думку висловила голова Громадської спілки «Енергетичний союз» Ольга Тагієва.

«Цим ПСО у постачальників забрали весь прибуток, але цих коштів не вистачить для покриття дефіциту коштів у постачальників універсальних послуг. Таке рішення демонструє популізм, разом з тим нам потрібен конкретний фінансовий результат», – сказала Ольга Тагієва.

За її розрахунками, за 5 місяців 2022 року (лютий-червень) борг з боку ДП «Гарантований покупець» перед постачальниками універсальної послуги за доступність досяг 12 млрд грн і якщо нічого не змінити, то до кінця року він буде загалом становити 20-21 млрд грн.

«Дохід отриманий державою від ПСО для експортерів не перекриє такі значення боргів, більше того, якщо буде й надалі зростати ціна на ринку «на добу наперед» в Україні, то буде знижуватися дохідність експортних операцій, а отже і доходи від ПСО», – додала Ольга Тагієва.

Вона підкреслила, що доходи держави від запровадження ПСО для експортерів на 30-32% покривають борги «Гарантованого покупця» перед ПУП.
«Я б хотіла, щоб ПСО почало працювати, щоб всі побачили, наскільки воно в тому вигляді як зараз не принесе нам мільйони. НЕК «Укренерго» дійсно з прибутком. Цим ПСО ми не врятуємо постачальників універсальної послуги. Зараз при надходженні коштів від експорту всі побачать результат запровадження нових змін, але дуже розраховую що на фоні отриманого, але не бажаного фінансового результату запровадять нові додаткові зміни», – додала голова спілки.

«Новим ПСО ми лише затягуємо «Гарантований покупець» в більше боргову яму. На підприємство покладають ті чи інші спеціальні обов’язки, але не з’являються фінансові механізми, які будуть давати йому кошти для виконання його функцій», – прокоментувала Ольга Тагієва

Джерело інформації: Energy Union Info

Scroll to Top