ГРОМАДСЬКА СПІЛКА «ЕНЕРГЕТИЧНИЙ СОЮЗ»

PUBLIC ASSOCIATION «ENERGY UNION»

Про обмеження конкуренції на ринку електричної енергії

Мільйон за годину – так заробляють ШАХРАЇ на балансуючому ринку електроенергії, – стверджують компанії-постачальники е/е споживачам, тобто, нам з вами. Сподіваюсь почути відповідь від оператора балансуючого ринку НЕК Укренерго та Регулятора – НКРЕКП.
Заробляють шалені надприбутки на балансуючому ринку за рахунок того, що кожного дня на пару годин хтось штучно роздуває ціну з 380 грн за МВт-годину до 2000 грн за МВт-годину – і це при тому, що на ринку є ПРОФІЦИТ електроенергії. За годину – мільйон гривень на рахунку маніпулятора. А споживачі за це задоволення платять свої кровні – щоб їх вистачило, нам після виборів ОБОВ`ЯЗКОВО піднімуть тариф на е/е (скасують ПСО), і скажуть: це потрібно зробити задля подолання перехресного субсидіювання, оплати високих зелених тарифів і тд.
Чому адміністратор балансуючого ринку – НЕК Укренерго – виставляє постачальникам універсальних послуг (ПУПам) заднім числом (в липні – за грудень) по 5-7 млн грн на місяць нібито за небаланси електроенергії? І вимагає негайно сплатити, інакше ПУПам оголосять дефолт, а відтак, геть з ринку. І постачальники платять, але відразу ж подають до суду з вимогою повернути сплачені кошти. Водночас Укренерго взагалі не реагує на прохання постачальників пояснити, яким чином і за якими цінами розраховуються ці небаланси. Особливої уваги заслуговують протиріччя в нормативно-правових актах Регулятора – керівники постачальних компаній вважають, що там повна вакханалія…
Чому Укренерго ще й досі працює на не сертифікованій інформаційній платформі, яка, за даними постачальників, постійно збоїть, а відтак, нараховує липові обсяги реалізації е/е. Чому НКРЕКП, Мінфін, Міненерго цього не помічають, хоча постачальники закидали їх своїми зверненнями? Отже, постачальникам виставляють не лише неправдиві ціни, але й неправильно розраховані обсяги реалізованої е/е. І за все це постачальники платять Укренерго – платять з коштів, зібраних зі споживачів. «Всередині системи десь загубилася велика сума коштів», – каже експерт Кшиштоф Рогульські».
До відома: на балансуючому ринку, адміністрування якого здійснює НЕК Укренерго, продається близько 10% всієї електроенергії, річна вартість якої – понад 20 млрд грн. Громадська спілка «Енергетичний Союз» наполягає на проведенні міжнародного фінансового аудиту НЕК Укренерго за підсумками першого року нової моделі ринку. До речі, закон про ринок е/е вимагає проводити такий аудит щороку.

ГРОМАДСЬКА СПІЛКА «ЕНЕРГЕТИЧНИЙ СОЮЗ»
PUBLIC ASSOCIATION «ENERGY UNION»
2020

Scroll to Top