Проблеми енергетичного ринку.

На енергетичному ринку України відбувається тихе руйнування бізнесу. У той час, коли постачальники електроенергії захищають свою землю на передовій, в територіальний обороні, волонтерами, їхній бізнес знищує не тільки ворог і агресор, а бездіяльність енергетичного керівництва країни. Те, що відбувається з постачанням електроенергії – це цілеспрямована диверсія економіки України.

Подробиці щодо ситуації:

Ще до війни НЕК «Укренерго» утворило мільярдні борги перед постачальниками електроенергії, в результаті боргові розрахунки почали затягуватися і розрив досягав року, тобто НЕК «Укренерго» здійснювало платежі за боргами із запізненням на один рік. Зараз, під час війни, ця компанія, зменшує свої борги перед постачальниками, стягуючи великі необґрунтовані суми за небаланси. Розрахунок самої ціни на небаланси ретельно прихований – надається тільки цифра, яка повинна лягти на плечі споживача.

Так, саме на споживача – всі ці суми ляжуть на плечі комунальних служб, пекарень, лікарень, військових частин – на всіх які зараз захищають Україну.

Сума вартості 1 кВт-год за небаланс сягає 4,6 грн, незважаючи на те, що ціна на ринку становить 2,2 грн, це диверсія, яка всередині розчавлює нашу економіку. І всі заяви про не здійснення підвищення цін на електроенергію під час війни виявляються брехнею. Відродження бізнесу в країні, на яку президент покладає свою надію, неможливе – поки відбувається шахрайство в одному з найбільш стратегічних секторів країни. І ховаючись за синхронізацією, НЕК «Укренерго» намагається безкарно ухилитися від відповідальності і розвалити економіку енергетики, повернути ринок не до Європейського законодавства , а в ринок совка.

Тому робимо висновок – всі міри які не були прийняті щодо роботи енергетичного ринку в надзвичайному стані, все це несе наслідки не тільки щодо знищення постачальників, їх бізнесу, до руйнування підприємств та робочих місць, а до збільшення ціни електричної енергії, збільшення несплати за електричну енергію та колапсу всього ринку.

На підставі вищевикладеного учасники ринку змушені звернутися до Енергетичного Співтовариства та просити про всебічне сприяння у вирішені проблеми, яка виникла. Зважаючи на важливість цього питання як в соціальній, так і в економічній сферах, а також з метою надійного та сталого постачання електроенергії просимо невідкладно розглянути наші пропозиції й надати рекомендації, в основу яких покладений європейський досвід роботи енергетичних ринків в умовах надзвичайного стану.

Scroll to Top