Онлайн нарада Громадської спілки “Енергетичний союз” від 9 лютого 2022 року.

Вчора, 9 лютого, члени Громадської спілки “Енергетичний союз” провели онлайн-нараду, де обговорили актуальне становище ринку електричної енергії. Адже ситуація викликає занепокоєння: щодня змінюються правила та умови гри. Інколи складається враження, що ці правила змінюють на льоту.

Саме тому учасники, які турбуються про майбутнє своїх підприємств, вирішили поглибити свої знання щодо роботи ринку електричної енергії в рамках європейського законодавства. Вчора на запитання членів спілки відповідав експерт з роботи енергетичних ринків Кшиштоф Рогульскі.

Найнагальнішими були питання, що стосувалися ситуації на ринку “на добу наперед”. Учасників зустрічі цікавило те, які чинники вплинули на зниження цін на цьому сегменті та яким буде його подальше становище. Також інтерес викликало обговорення поведінки НАЕК ДП “Енергоатом”, який поставивши в роботу усі блоки, виставив цей незаконтрактований обсяг до продажу. На нараді йшлося про те, чи мала право компанія це робити та якою б мала бути реакція оператора системи передачі та регулятора.

Окрім того, значна частина зустрічі була присвячена питанню змін постачальника електричної енергії, викликаних падінням цін на РДН. Членів спілки цікавив європейський досвід у врегулюванні цього питання. Кшиштоф Рогульскі розповів, які зміни треба внести до “Правил роздрібного ринку електричної енергії”, щоб забезпечити дотримання прав як споживача, так і постачальника під час цієї процедури.

Ми, Громадська спілка “Енергетичний союз”, і надалі реагуватимемо на виклики, звертатимемося за допомогою до європейських організацій та незалежних експертів, а найголовніше – об’єднуватимемо та підтримуватимемо енергетичні підприємства у їхньому прагненні побудувати справедливий, прозорий та стабільний ринок електричної енергії.

Принагідно хочемо зазначити, що через сьогоднішнє загрозливе становище ринку трейдери та постачальники або несуть збитки, або вже збанкрутіли. Саме тому ми вважаємо, що необхідно нарешті припинити звинувачувати у всіх бідах постачальників та трейдерів. Ми щиро сподіваємося, що сьогодні на своєму засіданні НКРЕКП нарешті озвучить назви компаній, які “зливали” дешевий обсяг електричної енергії та компаній, які його купували.

Вступити до нашої організації та приєднатися до чергових нарад ви зможете, зателефонувавши за номером +380958162751 або написавши нам на пошту energy.union.info@gmail.com.

Scroll to Top