Необхідно терміново  встановити  мінімальну граничну ціну на балансуючому ринку на рівні 95% від ціни РДН

Ольга Тагієва, голова спілки ГС “Енергетичний Союз”

Внаслідок терористичних атак на об’єкти енергетичної інфраструктури майже по всіх регіонах України відбуваються масштабні та тривалі аварійні відключення споживачів.

 У зв’язку з знеструмленням цілих регіонів, подальшим застосуванням графіків обмежень та аварійних відключень постачальники опинилися в ситуації значних небалансів (перевищення обсягів купівлі електроенергії за комерційними угодами над обсягами постачання), що призводить до продажів електричної енергії на балансуючому ринку за вкрай низькими та збитковими цінами.

Скільки разів Постачальники за цей непростий рік зверталися з проханням переглянути ціну небалансів на Балансуючому ринку? Мабуть більше 100 звернень, що ще повинні зробити постачальники – щоб донести до Міністерства, Регулятора та  НЕК Укренерго – що критична ситуація яка склалась зараз на ринку з постійними обстрілами енергетичної інфраструктури унеможливлює прогнозування.

Просимо звернути увагу на ціну балансуючого ринку, постачальник який не в змозі продати на ВДР частки залишкової електроенергії, яка в нього утворюється у разі аварійних відключень,  опиняється на балансуючому ринку з безвідповідально необґрунтованою під час війни ціною на НЕБАЛАНСИ.

Всі розуміють наслідки непереборної сили (форс-мажорних обставин), але чому діють ціни на небаланси в розрізі цін коли ринок би працював в мирні економічно квітучі часи – незрозуміло.

Просимо наполегливо НКРЕКП та Міністерство енергетики виправити ситуацію, та змінити розрахунок ціни небалансів, та   встановити  мінімальну граничну ціну на балансуючому ринку на рівні 95% від ціни РДН, визначеної оператором ринку для кожного розрахункового періоду відповідної доби постачання.

Scroll to Top