Держава має представити стратегію експорту електроенергії – Ольга Тагієва.

Державні органи влади (Міністерство енергетики, НКРЕКП) та компанії (НЕК «Укренерго») мають представити ринку подальший чіткий план розкриття можливостей для експорту електроенергії, а також умов, в яких будуть працювати експортери.

Таку думку в коментарі для Energy Union Info висловила голова Громадської спілки «Енергетичний союз» Ольга Тагієва.
«Вже розпочалися аукціони на продаж доступу до міждержавного перетину, разом з тим, до кінця не зрозумілою залишається державна політика щодо подальшого розкриття експортного потенціалу. Як будуть відкривати експортний коридор? Скільки потужності буде виставлятися на продаж в майбутньому? Чи всі гравці ринку матимуть рівні можливості для експорту електроенергії? Як буде регулюватися експорт? Всі ці питання залишаються відкритими. Держава має дати чіткі відповіді, щоб бізнес міг планувати свою діяльність», – сказала Ольга Тагієва.

Вона підкреслила, що бізнесу потрібні прогнозовані і зрозумілі правила гри, а також умови рівноправної участі.
«Компанії-трейдери на сьогодні не мають чіткого уявлення та впевненості у тому, що в подальшому будуть забезпечені однакові права для всіх експортерів. Також бізнес не володіє інформацією про можливі нововведення зі сторони Міненерго або регулятора, наприклад, такі як ПСО чи інше регулювання», – додала голова громадської спілки.

Ольга Тагієва зазначила, що ринок має бути ознайомлений з подальшими умовами експорту, щоб постачальники могли ефективно планувати свою діяльність, що дасть максимальну користь для їх бізнесу зокрема та економіки воюючої країни в цілому.

Scroll to Top