Громадська Спілка Енергетичний Союз проводить онлайн конференцію 25 березня 2021 року.

Шановні панове!
Громадська Спілка Енергетичний Союз проводить онлайн конференцію в Zoom, 25 березня 2021р. о 10:00.

1. Організаційні питання роботи робочої групи щодо розробки “Нового тимчасового порядку визначення обсягів купівлі електричної енергії на ринку електричної енергії електропостачальниками та операторами систем розподілу”, та розробка змін до КОДЕКСУ комерційного обліку електричної енергії. (спікер Рогульський Кшиштоф, Тагієва О., Бабій Д.В.)

2. Питання щодо виконання термінів реєстрації в Єдиному державному реєстрі податкових накладних з податку на додану вартість ( спікер – Селіверстова О.В)

На сьогодні питання щодо виконання термінів реєстрації в Єдиному Державному реєстрі податкових накладних з податку на додану вартість стосується всіх учасників енергетичного ринку, та інколи не залежить від конкретного постачальника чи трейдера. Законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» №71 від 28.12.2014 р. було введено в дію адміністрування ПДВ та передбачено, що податкову накладну необхідно реєструвати у Єдиному реєстрі податкових накладних та виписувати лише в електронній формі, право на податковий кредит підтверджується тільки зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними.

У зв’язку з тим, що на операції, пов’язані з електроенергією, діє норма касового методу (тобто податкова складається тільки на кошти, що надходять в оплату електроенергії, кінцевий термін реєстрації податкових – 30 число поточного місяця, якщо податкова складена з 16 по 30 (31) число, якщо податкова виписана з 1 по 15 число, то 15 число) і можна складати одну зведену податкову накладну (оскільки електроенергія має неперервний характер постачання), весь ЕНЕРГОРИНОК УКРАЇНИ виписує податкові 30-тим числом місяця, в якому відбувається купівля-продаж е/е. Генерація повинна зареєструвати податкову накладну трейдеру, трейдер – постачальнику, постачальник, в свою чергу, – споживачу, а споживач, якщо він платник ПДВ, – своїм контрагентам і т.д. Крім того, ще є власники мереж (магістральних та місцевих), які теж повинні зареєструвати податкові накладні на передачу та розподіл постачальникам та споживачам, ще є ДП «Оператор Ринку», НЕК Укренерго. Тому зважаючи на те, що підтвердження обсягів електроенергії, розрахунки небалансів, розрахунки передачі і розподілу електроенергії займають певний час, реєстрація податкових накладних починається, в кращому випадку, з дванадцятого числа. Проте частіше за все учасники вимушені робити це останнім днем.

Тут також необхідно врахувати, що на реєстрацію однієї податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) витрачається від чотирьох до дванадцяти годин (бо сервер податкової не витримує такого навантаження), і виходить, що ті учасники ринку, що стоять в ланцюжку на податковий кредит, його можуть просто не отримати. І це все не з провини одного з учасників ринку, а за рахунок прогалин в недосконалості нормативно-правової бази адміністрування ПДВ. Постачальники, трейдери, учасники ринку неодноразово звертали на це увагу, але внесені ними пропозиції не враховуються та відміна норми Закону, що передбачена п. 3 статті 200-1 Податкового кодексу України лишається без змін.

Враховуючи вищенаведене, вважаємо що питання реєстрації податкових накладних в ЄРПН стосується всіх учасників енергетичного ринку та має бути винесено на більш детальніший розгляд.

Scroll to Top