«Гарантований покупець» не повністю продає належні обсяги е/е в рамках ПСО для потреб ПУП.

ДП «Гарантований покупець» протягом перших днів липня не в повному обсязі продавав електроенергію для потреб постачальників універсальної послуги в рамках механізму ПСО, в результаті чого ПУПи мали розпочати докуповувати обсяги на вільному ринку, що погіршило їх фінансове становище.

Про це повідомила голова Громадської спілки «Енергетичний Союз» Ольга Тагієва.

За її словами, що за 8 днів липня 2022 року ДП «Гарантований покупець» не погоджував в повному обсязі отримані від ПУПів прогнозні обсяги купівлі електроенергії для споживачів, які надаються ПУП відповідно до наказу Міністерства енергетики від 21.03.2022 №132.
Обсяги погодження (поставки) коливались в межах від 96,75% до 75,55%, тобто дефіцит виникав у розмірі від 3 до 24%.
«Це призвело до необхідності докуповувати недодані обсяги для потреб населення ПУП на РДН/ВДР. Вартість купівлі непогоджених «ГарПоком» обсягів за перші дні липня становить мільйони гривен», – наголосила Ольга Тагієва.
При збереженні такої негативної тенденції сумарний обсяг коштів необхідних для додаткової закупівлі електроенергії ПУПами на потреби населення за липень може скласти великі незаплановані суми в десятки мільйонів гривен. Ці суми можуть збільшуватися у разі зростання цін РДН/ВДР та/або у разі зменшення і в подальшому рівня підтвердження обсягів «Гарантованим покупцем» для споживачів ПУП.
Ольга Тагієва зазначила, що неповна поставка від «Гарантованого покупця» призведе до наступних наслідків:

  • Збільшення заборгованості перед ОСР за розподіл та передачу перед ОСП;
  • Зменшення суми, на яку можуть бути зараховані зустрічні вимоги між ПУП та «ГарПоком» за купівлю електроенергії та за послугу доступності відповідно до наказу Міненерго від 21.03.2022 року №132;
  • Збільшення заборгованості «ГарПока» перед ПУП за послугу доступності, за рахунок зменшення суми зарахування зустрічних вимог;
  • Вимивання обігових коштів ПУП за відсутності оплати послуги із забезпечення доступності електричної енергії побутовим споживачам. Що в свою чергу призведе до відсутності обігових коштів, необхідних для закупівлі електричної енергії на РДН/ВДР і, відповідно, ПУП буде вимушений купувати електричну енергію для населення на балансуючому ринку.

Джерело інформації: Energy Union Info

Scroll to Top